Ричмънд прекъсна водещата серия от победи на Дейтън № 16 в нацията 69-64
AP News | 2024-01-28 | 04:08:19

РИЧМОНД, Вирджиния (AP) — Ричмънд прекъсна водещата серия от победи на Дейтън № 16 в нацията от 13 победи в събота вечер 69-64 и взе единствено притежание на първото място в Atlantic 10 Conference.

Джордан Кинг вкара 15 от своите 17 точки през второто полувреме за паяците (15-5, 7-0), които са в победна серия от собствени. Серията от 10 мача на Ричмънд е най-дългата за училището, откакто отборът от 1934-35 спечели 22 поредни победи.

Флайърс (16-3, 6-1) получиха 18 точки от Джейвон Бенет и 11 точки от Коби Елвис. Те се доближиха до 67-64 в последната минута, но Паяците издържаха с качествени наказателни удари. Кинг направи последните два опита на отбора на линията с оставащи 8,3 секунди.

Водещият реализатор на Дейтън, Дарон Холмс II, отбеляза девет точки и пропусна 10 от 12-те си удара.

Коби Бреа вкара две тройки през второто полувреме за Флайърс, включително една, която едва надмина часовника за стрелба, след като изпълни двата си опита през първото полувреме. Дейтън опита повече тройки (33), отколкото удари от вътрешната страна на дъгата (26), но направи само 10.

Джи Бейли и Айзая Бигълоу добавиха по 12 точки за Ричмънд. Бигълоу имаше 15 борби.

Победата беше 16-та за треньора на Ричмънд Крис Мууни срещу класирани отбори в 41 опита като треньор на Спайдърс.

Паяците водеха с 20-15 на полувремето, въпреки че пропускаха техните първи 11 удара и остават без гол, докато кошът на Кинг с 13:45 до края на полувремето направи 9-2.

ДеЛони Хънт вкара всичките си 10 точки през второто полувреме, включително тройка, която изведе Паяците напред, за да останат на 40-37 при оставащи 9:32.

Дейтън: гостува на Джордж Вашингтон във вторник вечерта.

Ричмънд: гостува на Фордъм в сряда вечерта.